1. Rady a tipy
  2. Čo je nanofikované karbónové vlákno pokryté niklom

Čo je nanofikované karbónové vlákno pokryté niklom

Čo je nanofikované karbónové vlákno pokryté niklom

Najprv si povieme čo je karbónové vlákno. Ide o vlákno s priemerom 5-8 mikrometrov, ktoré je zložené z atomu uhlíka a jeho modifikáciách. Atómy uhlíkového vlákna sú spojené v kryštály orientované paralelne k dlhej osi vlákna. Vďaka takému usporiadaniu mikroskopických kryštálov vyniká uhlíkové vlákno na svoju veľmi malú hrúbku vysokou pevnosťou.Čo je ale dôležité uhlík ako taký má vynikajúcu tepelnú vodivosť.

Nanofikace

Nanofikace zvyšuje vodivosť vlákna, ktoré tak premení oveľa viac energie na teplo (účinnosť až 99%), zároveň nanofikace výrazne zlepšuje mechanickú odolnosť vlákna a potláča jeho svietivosť. Životnosť vykurovacieho vlákna vďaka týmto vylepšeným vlastnostiam dosahuje 8 - 10 tis. prevádzkových hodín. Oproti quartzovým či kremíkovým vláknům majú oveľa nižšiu svietivosť a nezaťažujú očné spojivky. Majú tiež oveľa väčšiu účinnosť, väčšiu mechanickú odolnosť a dlhšiu životnosť vykurovacieho telesa.

Pokryté niklom

Štruktúra vykurovacích telies z uhlíkových vlákien je zložená zo siete vláken ktorých povrch je pokrytý niklom. Nikel zvyšuje tepelnú kapacitu a chemickú odolnosť, v závislosti na hrúbke povlaku oxidu, elektrického odporu, hmotnosti a mechanických vlastnostiach.

Vykurovacie prvky uhlíkových vlákien majú v porovnaní s odporovými prvkami alebo tradičnými wolfrámovými vláknami dve hlavné výhody

  • 98% spotrebovanej energie je transformovaných v infračervené žiarenie s vysokou účinnosťou
  • veľmi nízka frekvencia infračerveného žiarenia umožňuje preniknúť hlbšie do tela človeka (4-5 cm) a priaznivo stimuluje látkovú výmenu.